חוקר פרטי | תיאטרון החאן

חוקר פרטי

Video

קטעי וידאו נוספים

2010 - חדשות - קריאה ראשונה של "חוקר פרטי"/המשתה

2010 - חדשות - תמונות מחדר החזרות של "חוקר פרטי"

2012 - חדשות - בכורה חגיגית של "חוקר פרטי"

מאת מיכאל גורביץ'

שנת 2011

אישה מגיעה לחוקר פרטי ומבקשת ממנו למצוא את בעלה  שנעדר מביתו  זה חמישה ימים. די מהר מגלה החוקר, כי האישה  הסתירה ממנו פרטים הדרושים לו, כדי להשלים את חקירתו. למען האמת הוא מגלה, כי הוא עצמו מסתיר  פרטים הקשורים לחקירה. על כל פנים הקשר בין האנשים שהוא פוגש ורצף האירועים שהוא חושף, מוזר מכדי להיות מקרי. כמו שהוא אומר: "זה לא צירוף מקרים גברת ויצמן היקרה, זהו הערפל שאופף את התודעה הקטנה והמוגבלת שלנו. כשהתעלומה הזאת תיפתר, יתפזר הערפל".

במשך חודש מאי האחרון, למדו שחקני החאן את "המשתה" של אפלטון, מתוך רצון לעבד את הדיאלוג ואת רעיונותיו למחזה.  אלא שהיצירה, יש לה, כנראה, חיים משלה, והמסע הרחיק מאד מנמל המוצא, לא פחות מן החקירה אותה מנהל גיבור המחזה.

היצירה נוצרה בדרך העבודה המיוחדת לתיאטרון החאן ולמנהלו האמנותי, במהלך חודשי החזרות. כך נוצרו בעבר הצגות כמו: "אהובת הדרקון"  "אושר" "חיל פרשים אנו" "מילה של אהבה" ו"צל חולף".
תכניה דיגיטלית
משתתפים: תמר אלקן, אורית גל , יואב היימן, אריאל וולף, כרמית מסילתי-קפלן, יהויכין פרידלנדר, עירית פשטן, ניר רון, ארז שפריר, יואב בבלי,  אלון פרלמוטר

בימוי: מיכאל גורביץ’
תפאורה: סבטלנה ברגר
תלבושות: יהודית אהרון
תאורה: רוני כהן
מוסיקה: יוני רכטר

Video
מתוך הביקורות
"יחד עם גורביץ' ורכטר כל אחד מאנשי העיצוב האמנותי עושים את מלאכתם נאמנה... במרחב מצומצם ובאמצעים פשוטים יחסית, שרון שטרק הפכה את במת החאן לסרט קולנוע מסתורי ומלא ביופי... מסע קסום של מטאפורות, צבעים ורעיונות."
-- טל לוין, עכבר העיר
"..."חוקר פרטי" הוא אחת היצירות העצובות ביותר של גורביץ' למרות כמה סצנות מצחיקות עד דמעות, והמוסיקה של יוני רכטר הופכת אותו לקברט של כמיהה ולחוויה תיאטרלית שאסור להחמיץ... ניר רון הנפלא משכלל לשלמות את מניירות הליצן העצוב..."
-- טל פרי, גלובס
"מחזהו החדש של מיכאל גורביץ' משחק במרחב העדין שבין חיים לחלום... המחזה הלירי החלומי הזה זוכה לביצוע מסור של הצוות הקבוע של החאן בראשותם של ניר רון, ארז שפריר ועירית פשטן המצוינים. גם המוסיקה של יוני רכטר מוסיפה לאיכות הפיוטית-קומית של המסע המעגלי... יש המון רגעים יפים ותובנות חכמות... גורביץ' מייצר חלומות ביד של קוסם... (4 כוכבים)"
-- שי בר יעקב, ידיעות אחרונות
""חוקר פרטי", העבודה האחרונה שגורביץ' יצר בחאן, מהווה בעיני את השיא של יצירתו. השיא הדרמטורגי שגורביץ' מגיע אליו פוגש גם שיא שלו כבמאי... את הקתרזיס העוצמתי של ההצגה מגיש לנו ניר רון במונולוג סיום שאינו מאפשר לעצור את הדמעות. (5 כוכבים)"
-- מרט פרחומובסקי, טיים אאוט
""חוקר פרטי" של תיאטרון החאן היא חוויה שמרחיבה את הנפש ומחייבת התבוננות מחודשת במוכר. (ארבעה וחצי כוכבים)"
-- יובל בן עמי, עכבר העיר
 jerusalem-muni-logo culture-sport-logo keren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot