עונת המנויים 2017-18 | תיאטרון החאן


רכישה מהירה אזור אישי למנויים

בפתח העונה


עונת 2017-18 הינה עונת היובל של תיאטרון החאן החוגג 50 שנה לקיומו. לצד ההצגות החדשות, יזכו מנויי החאן להשתתף באירועי תרבות, פסטיבלים, כנסים והפתעות שונות לציון שנת היובל לחאן


אחת מתובנותיו הנוקבות של ההוגה הצרפתי, בן המאה ה-17 בלז פסקל מנוסחת כך: "התחוור לי שכל צרותיהם של בני האדם נובעות ממקור אחד, והוא אי היכולת שלהם לשבת בשקט בחדרם". ("מחשבות", עברית: רמה איילון) ובכן, אדם "נמלט" מחדרו לפגישה עם חברים, למסע קניות, להרצאה או לאולם התיאטרון. ועתה כמו מתבקשת השאלה על תפקידו של התיאטרון כ"מקלט"...

להמשך קריאה...


מיכאל גורביץ'

מנהל אמנותי

שילוב מופלא בין חומרי המציאות הרוטטים, כואבים ומדממים, והצורה המוקפדת על אחרון הפרטים של ייצוגם הבימתי, באמצעות שחקנים, ציורים, וידאו-ארט ומוסיקה, הופכים את 'יחזקאל' לשלמות לא שגרתית על במת התיאטרון... עבודת וידיאו-ארט מרתקת... חוויה תיאטרונית לא שגרתית וייחודית.

(מיכאל הנדלזלץ, הארץ)

Viewing the play 'Ezekiel' is a rich visual, musical and emotional experience... Very well-crafted and designed…

(Ayelet Dekel, Midnight East)

A brilliant production…the son’s monodrama with the sparkling guest performance of the father…Udi Ben Moshe once again demonstrates (together with Keren Peles) that he knows how to show familiar material in a new way, proving that we have an Israeli classic here.

(Michael Handelzalts, Ha’aretz)

הדלת ממול היא קומדיה צרפתית קלילה, קצבית ומהנה, כתובה ומבוצעת היטב, שמספקת לצופים שעה של הנאה ממשחקי חיזור מצחיקים. אנסמבל שחקנים מהשורה הראשונה… כיף גדול!

(אורית הראל, וואלה!)

אני שמח לגלות שגילו את היצירה, שהיא הוויה מיוחדת במינה, גם בחאן. זה המחזה החכם והמתוחכם, העצוב והמצחיק, של קובצ’ביץ’ הסרבי… הצגה קאמרית ומעניינת מאוד… אריה צ’רנר מביא לבמה נוכחות כובשת… מרתק היה להתבונן בו ולחוש את מצוקתו, ובזכותו הפכה ה”קומדיה העצובה” לכמעט טרגדיה.

(מיכאל הנדלזלץ, הארץ)

עירית פשטן מעצבת עוד דמות מושלמת… אריה צ׳רנר הוא וניה חם, עצוב, אנושי, וזה כאילו תפקיד שנכתב בשבילו… נטלי אליעזרוב היא ארצית, עניינית ונוגעת ללב בדמותה של סוניה… הופעתה של דניאל גל, עם תנועתה האצילית וצוארה הארוך הקלה עלי להבין מדוע כל הדמויות הגבריות על הבמה הולכות שבי אחריה. סוף המערכה השניה ביניהן היתה עבורי הנאה צרופה.

(מיכאל הנדלזלץ, הארץ)

בידור וירטואוזי ומתוחכם… מחשבת בימוי חכמה, עם לא מעט הברקות… כדאי מאוד ללכת… תענוג מוחלט. תרגום נהדר… כשהבמאי יודע להוציא מהשחקנים שלו את המיטב, נוצר קסם תיאטרוני, שגורם לשייקספיר להישמע טבעי, אנושי ומענג.

(מרט פרחומובסקי, עכבר העיר)

בהמשך העונה:

בדמי ימיה

 

עיבוד תיאטרלי ליצירת המופת של ש”י עגנון

עיבוד: שחר פנקס

בימוי: שיר גולדברג

“בדמי ימיה מתה אמי. כבת שלושים שנה ושנה הייתה אמי במותה. מעט ורעים היו ימי שני חייה”. 

כך מתחילה תרצה,  גיבורת יצירתו של ש”י עגנון, את סיפור חייה.


חמש שנים לאחר שיצרו  את “תהלה” על בימת תיאטרון החאן פונות  שיר גולדברג ושחר פנקס  ליצירה נוספת עפ”י  ש”י עגנון – גדול הסופרים העבריים, זוכה פרס הנובל לספרות.


נפולין חי או מת

 

מחזה עם פזמונים

מאת: נסים אלוני

בימוי: אודי בן משה

מוסיקה: קרן פלס, גארי ברתיני

 

הקיסר נפוליון בונאפארטה, נמלט מעולם המתים אל המאה התשע עשרה. הוא מבקש לשוב לחיים ולתקן את הטעות הגדולה שלו: הפלישה לרוסיה. בעקבותיו דולקים  כל  שדי עולם התוהו ובראשם – סאמדי ולילית –  מלכי השאול. במאמציהם לעצור את הנפטר המתפרע הם מפזרים בכל אירופה נפוליונים נוספים, מזויפים, בתקווה שהמת יתבלבל, יתעייף, יְוותר וישוב עימם לעולם המתים. גם בריגלה –  רוצח שכיר, הנשכר על ידי המאפיה הנאפוליטנית לרצוח את הקיסר, מתרוצץ לו בין עשרות הדמויות המאכלסות את  אירופה בין השנים 1814-1806 ואת מחזהו המרהיב של נסים אלוני.

המחזה עלה לראשונה בתיאטרון בימות ב- 1970, ושוב בתיאטרון הקאמרי ב- 1979 והוא עוסק באשליה ובָאמת, בתחושת ההחמצה הגדולה המלווה את חיינו ובַניסיון הנואש להתגבר עליה, באמצעות כישוף נגד המוות – התיאטרון.

 

 


חקירה חוזרת בעניין מותו המוזר של אנרכיסט מפוקפק

קומדיה פראית

מאת: דריו פו 

נוסח עברי: נסים אלוני

בימוי ועיבוד: מיכאל גורביץ

ההצגה המתרחשת במילאנו היפה, שבאיטליה היפה, היא על ימינו היפים בכלל.

ברקע נשמעים הדי פצצות המתפוצצות בתחנות רכבת, במסעדות ובסופרמרקטים.  קולות עמומים אך מוכרים של שביתות, עיצומים, הדלפות, השמצות ושיקוצים בכלל, ורעש כללי ברור של חבטות והתכתשויות בין כל מי שיש לו יד או רגל – באיטליה כמובן

:מטורף המשוגע על תחפושות, מתחפש לשופט-חוקר וחושף בחקירה חוזרת בעניין מוות מאוד מוזר של אנרכיסט-טרוריסט די מפוקפק את

שחיתות המדינה (באיטליה כמובן)

טמטום השוטרים (רק באיטליה, כמובן)

הגל הגואה של ניאו פשיסטים וניאו נאצים (באיטליה ובסביבותיה)

ואת חוסר האונים המסורתי והבולט של מתקני החברה המתונים למיניהם (שם, פה, ובכל מקום)

מחזהו הנודע של דריו פו, זוכה פרס נובל לספרות לשנת 1997

 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by: Kinammon | Site by Kolisot