דודו בן זאב | תיאטרון החאן

דודו בן זאב

ארז שפריר, רוב הזמן שחקן החאן, ביים היטב את שני עמיתיו ללהקה, כרמית מסילתי-קפלן ולירון ברנס, שממצים שניהם עד תום כל משפט, תנועה ומצב, ומצליחים לעצב דמויות אמיתיות שמצחיקות (בנבדל מקריקטורות מגזימות או נלעגות) וכובשות בגרסה הזו לטנגו הזוגיות, שכל מי שחווה זוגיות בחייו יודע כמה קשה לצלוח אותו מבלי לדרוך מדי פעם זה על רגלו של זה.
(מתוך ביקורת הצגה “הדלת ממול”, אורית הראל, מאקו)


צחוק ודמע – הצחוק מההצגה והדמע מהחיים של מולייר שתמו על הבמה, אלה מרכיביו המוצלחים של תמהיל “החולה המדומה”. ושאפו למשחק הווירטואוזי של ארז שפריר כארגאן.
(מתוך ביקורת הצגה “החולה המדומה”, עליס בליטנטל, וואלה!)

גלריה

יליד תל-אביב, 1964. בוגר בית הספר תלמה ילין והסטודיו למשחק בהנהלת ניסן נתיב.

השתתף בהצגות: בתיאטרון הבימה: לילות הדבש והאימה, הילד חולם, מר סלימר המתוק, זעקי ארץ אהובה, רוקדים בלונסה, מקבת, החייל האמיץ שוויק, סירנו דה ברז’רק, הסירפד של השכן. פרויקט שטרנהיים: 1913, המאובן, תחתונים. בתיאטרון הקאמרי: דבורה בארון, ליסיסטרטה 2000, קוויאר ועדשים, דמוקרטיה, אמא קוראז’ ועוד. בתיאטרון בית לסין: קפה ערבה, האגם המוזהב, סרט צרפתי, ברנז’ה – זוכה פרס השחקן המצטיין פותחים במה, אמא מאוהבת. יצר יחד עם שמוליק לוי את הצגת היחיד בתנועה “שד” , עליה זכה בפרס החממה, פסטיבל עכו 1990. בתיאטרון נוצר: פנטיסליאה, הגבול והשיבה. בתיאטרון תמונע: יצר יחד עם אשתו, האמנית זיו פלג בן-זאב את “דיסאינטגרציה 1994”, פרויקט אמנות רב תחומי: הצגה, תערוכה וספר שכתבו ביחד על החיים עם איתי, בנם הלוקה באוטיזם. על הצגת היחיד, בבימויו של שלום שמואלוב, זכה בפרס הפרינג’ בקטגוריית המבצע 2007.

שיחק בקולנוע: שתי אצבעות מצידון, לא שם זין, תרנגול כפרות, שירת הסירנות.

דודו בן זאב

הצגות רצות של השחקן:

 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by: Kinammon | Site by Kolisot