ארכיון דיגיטלי להצגות תיאטרון החאן על שם יוסי פישר

אנו שמחים להודיע כי בימים אלה חידשנו את אתר תיאטרון החאן ובו נמצא הארכיון הדיגיטלי של התיאטרון  ע”ש יוסי פישר ז”ל, אשר הקמתו התאפשרה תודות לתרומת משפחתו ותרומת קרן ירושלים אשר ביקשו להנציח את פועלו בדרך יחודית זו. במסגרת זו עברו כל התכנים, הכרזות, הצילומים, התכניות והמסמכים ההיסטוריים של תיאטרון החאן שימור דיגיטלי, והם  נגישים הן לצרכי מחקר אוניברסיטאיים והן לקהל הרחב באמצעות אתר תיאטרון החאן ואתרים נוספים.

לעמוד ציר הזמן לחץ כאן.

יוסי פישר

25.7.2011 – 17.1.35

 יוסי פישר נולד ב- 1935 ברמת גן. הוא התגורר בירושלים משנת 1958, שבה החל את לימודיו באוניברסיטה העברית. ב- 1965 התמנה לסגן מנהל ורכז תכניות למגזר הערבי במרכז תרבות עמים לנוער. כמו כן היה גם מממלא מקום מנהל המרכז ומנהל המרכז הקהילתי בית דוד בואדי ג’וז. ב- 1973 התמנה לסגן המנהל הכללי ומנהל אגף חינוך, תרבות ורווחה בקרן לירושלים. בתפקיד זה השיק אלפי תוכניות חינוכיות, תרבותיות וקהילתיות וקידם פרויקטים עם מוסדות תרבות ואמנות בירושלים.

במרוצת השנים עסק בטיפוח שירותים מקצועיים לילדים בעלי צרכים מיוחדים ולטיפול בנוער מנותק. פעל רבות למען האוכלוסייה הערבית במזרח ירושלים ועסק בהקמת המרכז הרפואי בשייח’ ג’ראח, בתי ספר ומועדונים לקשישים.

עבודתן זיכתה אותו בפרסים רבים  ובתעודות הוקרה, בהם פרס הקרן לירושלים על שם מרתה לאוב לקידום הסובלנות, הדיאלוג וההבנה; פרס על שם חיים ציפורי; פרס יקיר המתנ”סים והמינהלים הקהילתיים ועיטור הכבוד יקיר ירושלים. הפרסים ניתנו לו על “עבודתו למען האוכלוסיות החלשות בירושלים, על קידומם של מוסדות התרבות, בחינוך והאמנות בעיר, על  פיתוח שירותים חברתיים ועל עידוד הסובלנות בין יהודים לערבים”.

ב- 1999 פרש לגמלאות אבל המשיך לעסוק בהתנדבות במוסדות ובעמותות שונות לרווחת תושבי מערב העיר ומזרחה.

ליוסי פישר היה קשר מיוחד לתיאטרון החאן – הן כחבר וועד המנהל שנים רבות, והן כחובב תיאטרון מושבע.

תיאטרון החאן עוסק בימים אלה בהקמת הארכיון הדיגיטלי של תיאטרון החאן ע”ש יוסי פישר ז”ל, אשר הקמתו התאפשרה תודות לתרומת משפחתו ותרומת קרן ירושלים אשר ביקשו להנציח את פועלו בדרך יחודית זו. במסגרת זו יעברו כל התכנים, הכרזות, הצילומים, התכניות והמסמכים ההיסטוריים של תיאטרון החאן שימור דיגיטלי, ועם סיום העבודה יהיו נגישים הן לצרכי מחקר אוניברסיטאיים והן לקהל הרחב באמצעות אתר תיאטרון החאן ואתרים נוספים.