בידרמן והמציתים | תיאטרון החאן

2017

2016

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחהרכישה מהירה אזור אישי למנויים

בידרמן והמציתים

Video

קטעי וידאו נוספים

תמונות נוספות

מאת מקס פריש

שנת 2008

במדינה מתפשטת תופעה של הצתת שריפות. שני אנשים פולשים לביתו של בידרמן, בעל עסק. לא מכבר פיטר את אחד מעובדיו, שהתאבד בעקבות פיטוריו. אחד מהפולשים מלצר, השני מתאגרף לשעבר. שניהם מובטלים מעבודה.
על אף ניסיונותיו, בידרמן ואשתו חסרי אונים ואינם מסוגלים להיפטר מן השניים. הוא מנסה להתחבר אליהם, להתחנף, למצוא חן, אך טבעת האימה הולכת ומתהדקת סביבו. המשטרה אינה מסוגלת לנקוט צעד. הסוף בלתי נמנע.
ברקע, מקהלת כבאים, מעין פרודיה על המקהלה היוונית המבשרת את הגורל הבלתי נמנע.
תכניה דיגיטלית
משתתפים: ארז שפריר, אבינועם מור-חיים, אודי רוטשילד, ניר רון, נילי רוגל, עירית פשטן, פלורנס בלוך, לירון ברנס, יהויכין פרידלנדר

בימוי: אודי בן-משה
תרגום: דורון תבורי
תפאורה: לילי בן-נחשון
תלבושות: סבטלנה ברגר
תאורה: אורי רובינשטיין
מוסיקה: דניאל רן

Video

כתבות וראיונות

מתוך הביקורות
"'בידרמן והמציתים' בתיאטרון החאן היא הצגה מזהירה... יהויכין פרידלנדר מהבכירים והמצוינים בקרב שחקני החאן הוא בידרמן...זוהי הצגה יפה מאוד, מלאת הפתעות ויזואליות מקסימות... אחת ההצגות המצוינות של העת האחרונה. אל תחמיצו."
-- מרט פרחמובסקי, ידיעות תל אביב
"המחזה מבוצע היטב... שילוב של סיפור מתח, סאטירה ואירוניה ועיצוב מרשים ומסוגנן... יהויכין פרידלנדר היה בידרמן מרשים ומעולה... צל"ש מיוחד מגיע לשני המציתים - לירון ברנס וארז שפריר - דואט מושלם"
-- בן עמי פיינגולד, מקור 1
"גרסה מתומצתת ומסוגננת... כל הלהקה עושה עבודה טובה מאוד... אך עיקר העצמה והחן שייכים ללירון ברנס וארז שפריר, שני המציתים החלקלקים, ויהויכין פרידלנדר בתפקיד הראשי, המגלם להפליא את האזרח הממוצע, הנפוח מחשיבותו העצמית"
-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ
 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot