הקסם הגדול | תיאטרון החאן

2017

2016

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחהרכישה מהירה אזור אישי למנויים

הקסם הגדול

Video

תמונות נוספות

מאת אדוארדו דה פיליפו

שנת 2009

קוסם ולהקתו מופיעים בעיירת נופש קטנה. בתוך הקהל זוג נשוי - אשה יפה ובעלה. הקוסם "מעלים" במהלך ההופעה את האשה והיא אינה חוזרת. הבעל מבקש מהקוסם שישיב לו את אשתו, אך הקוסם מתעקש שהאשה לא עזבה ושבידי הבעל להשיב אותה בעצמו.
תכניה דיגיטלית
משתתפים: ארז שפריר, ניר רון, נילי רוגל, פלורנס בלוך, שמרית לוסטיג, לירון ברנס, ויטלי פרידלנד, יהויכין פרידלנדר, יוסי עיני

בימוי: אודי בן משה
תרגום: דורי פרנס
תפאורה: פרידה קלפהולץ-אברהמי
תלבושות: פרידה קלפהולץ-אברהמי
תאורה: רוני כהן
מוסיקה: יוסף ברדנשווילי

Video
 
  פרס מלחין השנה לשנת 2009 - יוסף ברדנשווילי  
מתוך הביקורות
"הצגה כמעשה קסמים אפל... חגיגת קסמים... בחינה מרתקת של שאלת האמונה בהם, באחריות להם ובתוצאתם. קסם של תיאטרון."
-- צבי גורן, הבמה
"אודי בן משה עושה עבודה מאופקת ונאמנה לרוח המחזה... עיקר המחזה נשמר הודות לחן של ארז שפריר, עם שיתוף פעולה פעיל של פלורנס בלוך ושל יוסי עיני... נילי רוגל בגילום תמים ויפה... לירון ברנס מוסיף טאץ' קומי ועיקר המעמסה נופל על כתפי ניר רון בתפקיד ראשי... בסופו של דבר מדובר בכוחה של אשליה עצמית, ובהחלטת הצופה אם הוא מאמין בה, גם אם הוא יודע שהיא מקסם שוא, ואני האמנתי..."
-- מיכאל הנדלזלץ, הארץ
"תיאטרון החאן ממשיך למלא את ייעודו בתור האלטרנטיבה לתיאטרונים הגדולים. אודי בן-משה הופך את הסיפור לפנינה תיאטרונית מקסימה תוך הסתייעות בצוות הנהדר של החאן, כולל המעצבת, התאורן והמוסיקאי, שכולם עושים עבודה נהדרת. הוא גם מוציא ביצוע מדויק מצוות השחקנים שלו. מעל כולם בולטים ארז שפריר הנהדר וניר רון. הכי נוגע ללב במערכה האחרונה. קשה שלא ליפול בקסמו ברגע הזה, וגם בקסמה של ההצגה המיוחדת הזו... משהו מהקסם של משחק האשליות מסרב להתפוגג, וטוב שכך."
-- שי בר יעקב, ידיעות אחרונות
"זמן קסום... חגיגת תיאטרון חכמה ונחמדה... אודי בן משה ביים את המחזה בסגנון שיש בו שילוב של הומור, פנטסיה, פרודיה ופה ושם גם דרמה אנושית נוגעת, וכן עיצוב מבריק של טיפוסים ומצבים, על רקע מוסיקה מאוד אפקטיבית של יוסף ברדנשווילי. המחזה מלוהק ומשוחק כמו שצריך. בעיקר כדאי לציין את ניר רון בתפקיד הבעל הנבגד החי בשני עולמות. גם פלורנס בלוך ששיחקה כמה תפקידים העניקה לדמויות השונות הרבה טמפרמנט וחיוניות. וכמובן ארז שפריר בתפקיד הקוסם... כל השאר, אחד אחד, גם הם ראויים לצל"ש."
-- בן עמי פיינגולד, מקור ראשון
"ביצוע מהנה ביותר של ארז שפריר בתפקיד הקוסם... ביצוע מרתק של ניר רון בתפקיד הבעל שהופך לגיבור הנוגע ללב. הנכס העיקרי של ההצגה הוא השחקנים, המצוינים כולם. אציין במיוחד את פלורנס בלוך, את לירון ברנס ואת יהויכין פרידלנדר. זוהי הצגה מלוטשת ומהנה, גם בשל עיצוב הבמה המשובח של פרידה קלפהולץ-אברהמי, התאורה של רוני כהן, כמו גם השימוש המצוין במוסיקה של יוסף ברדנשווילי... הצגה מהנה ומשעשעת, שמעוררת תופעות מעניינות על ממד האשליה שבחיינו."
-- אליקים ירון, מעריב
 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot