גן הדובדבנים | תיאטרון החאן

2017

2016

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחהרכישה מהירה אזור אישי למנויים

גן הדובדבנים

Video

קטעי וידאו נוספים

2010 - חדשות - בכורה חגיגית ל-"גן הדובדבנים"

2010 - חדשות - בכורה בתל-אביב ל-"גן הדובדבנים"

מאת אנטון פבלוביץ' צ'כוב

שנת 2010

יצירת מופת זו, היא מחזהו האחרון של צ'כוב, אותו כתב בערוב ימיו.

סיפורה של בעלת אחוזה קטנה וכושלת, העומדת בפני פשיטת רגל. איש עסקים ממולח מציע לעקור את גן הדובדבנים היפהפה והבלתי רווחי, להפוך אותו למגרש לבנייה ולנכס כלכלי, וכך לחלץ את האחוזה מן החובות המעיקים.

לנפשות הפועלות לא נותר אלא להשלים עם השינוי המתחייב ולראות כיצד תפארת העבר מפנה את מקומה לעידן החומרני, שבו קובעים שיקולים כלכליים בלבד.
תכניה דיגיטלית
משתתפים: לאורה ריבלין, לירון ברנס, אורית גל, שמרית לוסטיג, יוסי עיני, אבי פניני, ויטלי פרידלנד, אריה צ’רנר, ניר רון, נילי רוגל, ארז שפריר, פלורנס בלוך

בימוי: מיכאל גורביץ’
תרגום: רבקה משולח
תפאורה: סבטלנה ברגר
תלבושות: יהודית אהרון
תאורה: רוני כהן
מוסיקה: רועי ירקוני

Video
מתוך הביקורות
"מי שרוצה לראות מחזה צ'כובי תקף, חי, אמין, ומשום כך - שובר-לב באורח מסוכן, שיבוא לירושלים, אפילו אם הוא רחוק מאוד ממנה... עבודת האנסמבל יצרה פוליפוניה מורכבת ביותר: מעולם לא ראיתי את לאורה ריבלין (רנייבסקיה) משחקת בטבעיות כזאת, בלי שמץ של מניירה ובלא אבק של כוכבות. היא היתה חלק משלם ככל השחקנים האחרים, ובכל זאת - היתה הציר של ההצגה כולה. ומולה, הקונטרפונקט המדויק שלה, המנוגד והמשלים - יוסי עיני (לופכין)... ראיתי לא מעט ביצועים של "גן הדובדבנים", ולאחרונה ראיתי שוב את הגרסאות המוסרטות שלו. אני מעדיף את הביצוע החדש בחאן על פני כולם. משהו בעברית השקופה של התרגום (רבקה משולח) וביושר העמוק החופה על הביצוע כולו, עושה אותו אמין, נכון לזמן הזה, חיוני ותקף, ומשום כך, שובר-לב באורח מסוכן."
-- אריאל הירשפלד, הארץ
"נוכחותה של ריבלין ומשחקה הם אחד הנכסים הגדולים של ההצגה הזאת, בעיצוב מדויק של אישה המסרבת להתבגר ואינה מסוגלת להתמודד עם המציאות שיצירה לעצמה... יש מידה לא מבוטלת של וירטואוזיות בדרך שבה ריבלין משנה כיוונים בתוך דבריה, אפילו בתוך מילה בודדת... הבמאי, המעצבים והשחקנים שבים ומראים את גדולתו של צ'כוב ואת הסיבה לכך שמחזותיו ממשיכים לאתגר את עולם התיאטרון בארץ ובעולם יותר ממאה שנים אחרי שהועלו לראשונה..."
-- צבי גורן, הבמה
"ביצוע מתוזמר היטב של אנסמבל שחקנים רחב, שמסוגל לעצב תחושה אמיתית של חברה העומדת על סף תהום. ההפקה האינטליגנטית והרגישה של הבמאי, מיקי גורביץ', מצליחה לייצר את התחושה הטרום אפוקליפטית הזו, ובזה עיקר הישגה... ביצועים יפהפיים."
-- שי בר-יעקב, ידיעות אחרונות
 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot