האם הטובה | תיאטרון החאן

2017

2016

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחהרכישה מהירה אזור אישי למנויים

האם הטובה

Video

תמונות נוספות

מאת קרלו גולדוני

שנת 1993

ברברה, אמם של ניקולטו וג'קומינה, משוכנעת שילדיה צייתנים, תמימים ומחכים לשידוך שהיא תארגן עבורם. אולם המשרתת הערמומית מרגריטה סוחטת מניקולטו הודאה בכך שהוא מחזר במרץ אחרי דניאלה, בחורה ענייה מרחוב האווזים. אנייזה, אלמנה אמידה, חברתה של ברברה, באה לביתם לביקור. האם הטובה מנסה לשדך לה את ניקולטו.

לודוביקה, אמה של דניאלה, איננה מאושרת מהרומן הנרקם בין בתה לבין ניקולטו. המחזר הנמרץ יוצא מביתו באמתלה כי עליו לבקר את סנדקו הזקן, שטוף הזימה לונרדו ונטורה, שסובל מיחושים קשים, אשר מרתקים אותו לביתו וממהר אל אהובתו.

בציפיה לשובו של ניקולטו, מחליטה אנייזה לקדם את שידוכה של ג'קומינה לסוחר הבדים רוקו. עד מהרה נחשפים שקריו של ניקולטו הן בביתו על ידי אמו והן בבית אהובתו על ידי אמה. הוא טוען, למשל, כי סנדקו לונרדו החלים, אך כשזה מופיע בביתם מסתבר כי מצבו הורע עוד יותר.

את המידע החסר לאם ההמומה ממעללי בנה מספקת מרגריטה. מלווה בסנדק לונרדו היא מגיעה לבית ברחוב האווזים ותופסת את בנה בסופה של התחייבות נישואים לדניאלה.
תכניה דיגיטלית
משתתפים: עליזה רוזן, רבקה גור, סלעית אחי מרים, בוריס אחנוב, איריס בורר, רובי דואניס, אורנה כץ, אבינועם מור חיים, איילת מרגלית

בימוי: ג’יאנפרנקו דה בוזיו
תרגום: תרגום: יונתן , דובוסרסקי
תפאורה: עמנואל לוצאטי
תלבושות: פרידה קלפהולץ
תאורה: ארנו לקוסט
כוריאוגרפיה:
מוסיקה: אלדד לידור
מסכות: יהודית בלוך
תפאורה לאירועי חצר: אלונה צ’כנוביץ

כתבות וראיונות

 

 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot