הלילה וההר | תיאטרון החאן

2017

2016

1970

המאה-19

תקופת תיאטרון החובבים

טקס הפתיחהרכישה מהירה אזור אישי למנויים

הלילה וההר

Video

קטעי וידאו נוספים

תמונות נוספות

מאת עבד אל ע'פאר מכאווי

שנת 1993

לפונדק דרכים (חאן) במבואות העיר צנעא מגיעים בשעות הלילה נוסעים שנצלו משיניה של מפלצת קטלנית. בעל החאן ואשתו שכלו את בתם ואת חתנם וממשיכים לחיות בצילה של האימה.

מדי לילה מוציא בעל החאן את קרעי בגדיהם של יקיריו ומספר את אשר אירע להם. בלילה הזה נקלעים לפונדק זמר ומספר סיפורים ואחיו העיוור. לבקשת בעל המקום מפעילים השניים את אורחי החאן בשיחזור תמונות מן העבר אם על דרך ההומור, אם על דרך הטרגדיה, אם באמצעות שירים - אך תמיד בפיוט המאפיין את מסורת סיפורי ערב (תיאטרון בתוך תיאטרון).
משתתפים: אבינועם מור חיים, עליזה רוזן, אלי דנקר, חליפה נאטור, אורנה כץ, אריה צ’רנר, רובי דואניס, הלה שלם, נועה רווה, נגה כהן, זוהר שפיר

בימוי: פואד עוואד
תרגום: תרגום: סיהאם דאוד
תפאורה: מושיק יוסיפוב
תלבושות: סנדרה גוטמן
תאורה: אורי רובינשטיין

מוסיקה: שלמה בר, אלדד לידור, צרויה להב

Video

כתבות וראיונות

כמו קילוף בצל, שכבה אחר שכבה, נפרשת לעינינו השתלשלות טרגית של רציחות אכזריות שמבצעת אותה המפלצת, הפוגעת מדי לילה בנוסע הבודד, אך נרתעת מן השיירות החולפות ומן האור הדולק בחאן. כך אנו מכירים את הנער, בנו של החאג' סאלח, שמגיע לפונדק ועליו שק הדואר המיועד למלכה. בשעת סעודה קצרה שבה הוא משיב את נפשו נחות עיניו על בתו של בעל הפונדק, והשניים מתאהבים ממבט ראשון. לאחר שביקש את ידה מודיע הנער כי עליו להמשיך בדרכו למרות הסכנות. מותו הצפוי מידי המפלצת, מכה ביושבי הבית מכה קשה. האב מחפש נקמה וחרד מן היום שבו יופיע החאג' סאלח עצמו לברר מה עלה בגורל בנו. והיום אכן לא מאחר להגיע. הבת מצטרפת אל החאג' סאלח בנסיון לנקום את מות בחיר ליבה, והשניים מוצאים את מותם.בזה אחר זה גורר הזמר ומספר הסיפורים את האורחים המנומנמים למעגל משחק הדמויות. ואולם בניגוד למה שאירע במציאות, הדמויות בשיחזור התיאטרוני שם בחאן, שבות אל החאן לאחר "הירצחן" בידי המפלצת.בתום השיחזור נותרים בעל החאן ורעיתו לבדם, מקווים כי יבוא יום וסאלח-א-דין ינקום את דם יקיריהם.
 jerusalem-muni-logoculture-sport-logokeren-logo
Designed by Kinammon | Site by Kolisot